Teenused

Väikekannelde valmistamine

Valmistan põhiliselt 6- ja 7-keelseid väikekandleid, aga soovijad võivad tellida ka 8-, 10- või 12-keelseid pille. Reeglina on pillid liimitud korpusega, soovi korral on võimalik tellida ühest puutükist õõnestatud pille.

Hiiu kannelde valmistamine

Valmistan hiiu kandleid. Pillidel on kolm või neli jõhvkeelt. Komplekti kuulub pill, poogen ja pillikast.

Uute viiulite ja poognate müük

Raivo Sildoja Pillitöökojast on võimalik osta uusi viiuleid ja poognaid. Kõik pillid on meistri poolt mängukorda seatud. Pillidel on väga hea hinna ja kvaliteedi suhe. Minu töökojast ei leia odavaid vabrikupille. Olles ise viiulimängija ja õpetaja, olen valinud sobivad pillid õpilastele ja harrastajatele. Kohapeal on kõik pillid 4/4 mõõdus. Soovi korral on võimalik tellida ka väiksemaid mõõte. Kohapeal saadaval on ka valik poognaid. Suurem valik on carbon fibrist poognaid. See kõrgtehnoloogiline materjal on tänapäeval poognate valmistamisel väga levinud. Selle heaks omaduseks on, et erinevalt puidust poognast ei muuda see iial oma kuju. Täpselt sama paine ja vetruvus jääb poognale kogu tema eluajaks. Carbon fiber on ka väga tugev materjal. Hinnatundlikule kliendile on pakkuda ka mõned lihtsad puidust poognad. Kõik minu pakutavad poognad on eebenipuust konnaga ja valge jõhviga. Kallimatel mudelitel on kasutatud eriti kvaliteetset mongoolia jõhvi. Hinnad jäävad vahemikku 35 - 100 eurot. Kõik huvilised on oodatud viiuleid ja poognaid kohapeale proovima.

Viiulite hooldus ja remont

Uute vabrikupillide mängukorda seadmine Viiuli korraline hooldus - puhastamine, keelte vahetamine, virblite määrimine, kõlapulga reguleerimine jne. Virblite vahetus Roobivahetus Pillikorpuse liimimine Keelehoidja, peenhäälestajate, lõuatoe paigaldus

Hiiu kandle keelte valmistamine

Valmistan soovijatele jõhvist hiiu kandle keeli. Kuna keelte pillile pealepanek nõuab kogemust, siis teen seda ise.

Väikekandle keelte valmistamine

Valmistan väikekandle keeli. Keelte tellimisel pillidele, mida ei ole mina valmistanud, vajan keele läbimõõtu ja pikkust.