VÄIKEKANNEL

Väikekannel

Kannel on kahtlemata kõige vanem keelpill Eestis. Selle vanuseks arvatakse olevat paar tuhat aastat. Kannel on väga tihedalt seotud läänemeresoome, balti ja Loode-Venemaa rahvakultuuriga. Väikekannel õõnestati peamiselt ühest puust (harilikult kuusest, harvemini männist, pärnast, kasest), kaeti õhukese kõlalauaga. Väikekannel on trapetsikujuline ja 6- kuni 7-keelega diatooniline muusikainstrument. Keeled valmistati varasemal ajal hobusesabajajõhvidest või lambasooltest, hiljem ka metallist.

Väikekandleid valmistan põhiliselt 6- ja 7-keelsena. Soovi korral saab tellida ka kuni 12-keelse pilli. Pillid on enamasti valmistatud liimitud laudadest, aga soovi korral on võimalik tellida ka ühest tükist õõnestatud pilli. Pilli materjaliks kasutan sangleppa. kaske ja kuuske. Pillid on töödeldud naturaalse õliga.


Teenused ja hind

Väikekannel. Komplektis on pill, häälestusvõti, tagavarakeeled ja Toomas Tuuliku poolt valmistatud spetsiaalne pillikott Valmistan eritellimusel kandlekeeli. Samas vahetan oma valmistatud kanneldel vanad keeled uute ja värskemate vastu Lõplik hind kujuneb arvestades konkreetse pilli mudelit ja kõlaomadusi. Täpsema info saamiseks palun kontakteeruge: raivo(ät)kannel.ee